BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Teisėjų taryba pradeda reformas

Teisėjų taryba priėmė sprendimą sudaryti komisiją teismų finansavimo ir veiklos efektyvumo klausimams spręsti bei nusprendė teismams prekes ir paslaugas pirkti centralizuotai.

Teisėjų taryba sudarė komisiją teismų finansavimo ir veiklos efektyvumo klausimams spręsti. Ši komisija per mėnesį turės parengti išvadas ir rekomendacijas dėl teismų finansinių išteklių planavimo, valdymo ir panaudojimo, teismų darbo sąlygų užtikrinimo ir teismų darbo krūvių sureguliavimo. Sudarydama komisiją Teisėjų taryba siekia, kad teismams skiriamos lėšos būtų panaudojamos maksimaliai taupiai ir efektyviai, kad būtų užtikrinta šių lėšų panaudojimo drausmė, kontrolė ir atsakomybė, taip pat kad visų teisėjų darbo sąlygos ir krūviai būtų maksimaliai suvienodinti, o teismų veiklos sąlygos iš esmės nesiskirtų.

Teisėjų taryba, ne kartą svarsčiusi, kaip racionaliau ir efektyviau naudoti teismams skiriamus ribotus asignavimus atsižvelgiant į šiuo metu susiklosčiusią sudėtingą ekonominę situaciją, pritarė Nacionalinės teismų administracijos siūlymui teismams prekes ir paslaugas pirkti centralizuotai per Nacionalinę teismų administraciją. Finansų ministerija ir Viešųjų pirkimų tarnyba pritarė tokiam prekių ir paslaugų pirkimo modeliui.

Posėdyje Teisėjų taryba išklausė teisingumo ministro R. Šimašiaus siūlymą paskatinti teisėjus, kurių bylos dėl nesumokėtos darbo užmokesčio dalies priteisimo nagrinėjamos ar jau išnagrinėtos, sudaryti taikos sutartis. Teisėjų taryba apie Teisingumo ministerijos siūlymą informuos teisėjus ir perduos taikos sutarčių projektus, kad kiekvienas teisėjas turėtų galimybę savarankiškai apsispręsti.

Teisėjų taryba taip pat pritarė sutarčių tarp Nacionalinės teismų administracijos ir Policijos departamento bei Respublikos Prezidento kanceliarijos dėl naudojimosi teismų informacinės sistemos LITEKO duomenimis pasirašymui. Šių sutarčių pasirašymas padės Prezidento kanceliarijai tiesiogiai gauti teismų sprendimus, informaciją apie bylų nagrinėjimo eigą ir rezultatus, kurie reikalingi Prezidentei priimant sprendimus dėl malonės, Seimo priimtų sprendimų pasirašymo, teisėjų korpuso formavimo, o policijai leis greičiau atlikti nusikalstamų veikų tyrimą.

Kitas Teisėjų tarybos posėdis numatytas rugsėjo 4 d.

Nuorodos:
Nacionalinė teismų administracija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras